Osh Radyo nedir? Sınav hazırlığında ne işe yarar?

0
4343
Türkiye’nin ilk ve tek öğretmen/öğrenci radyosudur Osh Radyo. 4 yıldır Üniversiteye hazırlanan öğrencilere dönemin başından sonuna kadar eşlik eder, onları “asla yalnız yürütmez.”
Peki bunu nasıl yapar?
Osh Radyo’da 4 senedir değişilmez ana program Radyoderstir. Radyoders’te tüm edebiyat müfredatı eğlenceli ve sohbet havasında bir yayınla anlatılır. Bu yayını Onur Soğuk Hoca ve Muhammet Tosun(Mami Müdür) birlikte yürütür. Yayını dinleyen öğrenciler de Twitter’dan #oshradyo etiketini kullanarak derse aktif bir şekilde katılırlar. Radyoders’in yanında Ofansif Rehberlik programında Salim Ünsal başta olmak üzere Mami Müdüre birçok öğretmen eşlik eder ve sınav maratonundaki öğrencilerin sorunları ya da teknik meseleler konuşulur.
Sadece eğitim odaklı yayınlar yok aynı zamanda dinleyiciler için bir sohbet/müzik programı olan 3.Yeni  Mami Müdür tarafından yapılır.
Bu sabit yayınların dışında özel günlerde birçok program yapılır ve konuklar ağırlanır. Daha önce Haluk Levent, Hüsnü Arkan, Ahmet Ümit, Buket Uzuner, İnci Aral, Nazlı Eray gibi birçok sanatçı Osh Radyo’ya konuk oldu.
Tüm bu yayınlarda dinleyiciler twitter #oshradyo etiketi ile interaktif olarak görüş bildirebiliyorlar.
Radyonun yayınları hakkında duyuru ve bilgiyi instagram ve twitter’dan @oshradyo hesaplarını takip ederek alabilirsiniz.
Radyoyu android ve ios Osh Radyo uygulamasını indirerek ya da yayın saatinde oshradyo.com‘a girerek dinleyebilirsiniz. Program saatlerinden yarım saat öncesinden yayın açılmış oluyor.